Християнська газета Два береги


Архів

2015: 1, 2, 3.

2016: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

2017: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

2018: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

2019: 1, 2.Евтих - христианский досуг для детей и молодежи
Християнська газета "Два береги" №3 (18) за 2018г.
Як вибирати правильно

Творець подарував право вибору. Користуючись ним, людина відчуває себе вільною, господарем життя. В усі часи над цим питанням замислювалось чимало філософів, психологів та соціологів, про що свідчить значна кількість їх праць на цю тему.

Ми стаємо перед вибором постійно, починаючи із того, що з’їсти на сніданок та що одягти, до того, яку отримати професію, супутника життя чи яку сповідувати релігію… Ці питання мають різну складність та важливість у нашому житті. Є рішення, які суттєво не впливають на стан речей, інші ж можуть визначати не лише нашу долю тут, на землі, але й у вічності.

Вибір передбачає прийняття рішення на користь однієї з кількох альтернатив, як правило, найкращої. Одні ми приймаємо не замислюючись, тоді як інші потребують чималих роздумів, зваження усіх «за» і «проти». Нерідко складність визначається ціною, яку ми готові заплатити за його реалізацію. Однак правильність наших дій оцінюється результатом, причому іноді довгостроковим.

Навчитись обирати вдало — завдання не з простих. Опинившись перед складною задачею, нерідко доводиться вдаватись до різних методів оцінки альтернатив: зібрати додаткову інформацію, отримати пораду чи консультацію, оцінити усі «плюси» та «мінуси».

Психолог Баррі Шварц у своїй книзі «Парадокс вибору» стверджує, що в більшості випадків процес прийняття правильного рішення передбачає наступні кроки:
1. Визначити ціль чи цілі.
2. Оцінити важливість кожної з них.
3. Визначити усі варіанти вибору.
4. Оцінити, яка ймовірність кожного з них привести нас до мети.
5. Обрати виграшний варіант.

Однак навіть усі ці шляхи не гарантують вдалого результату, оскільки всім без винятку властиво помилятись.

Головне у житті — мати істинні орієнтири й керуватись правильними принципами. Ось це і є твердою опорою, яка допоможе не лише робити вдалий вибір, об’єктивно оцінюючи обставини, але й розумно будувати усе своє життя.

Коли Творець дав людині свободу вибору, Він залишив і своєрідні методичні рекомендації, дотримання яких допоможе правильно орієнтуватись у житті. Що правильно, а що ні, що добре, а що зле, що істина, а що неправда — допомогти розібратись в цьому може Священне Писання. Цар Давид у книзі Псалмів говорить: «Слово Твоє — світильник, то світло для стежки моєї» (Пс. 119:105). «Хто той чоловік, що боїться він Господа? Він наставить його на дорогу, котру має вибрати» (Пс. 25:12).

Лише покладаючи свою надію на Бога, дотримуючись Його постанов і вчення Ісуса Христа, людина може прийти до вірних принципів і поглядів у житті, а це допоможе триматись істинного шляху й приймати рішення, про які не шкодуватиме ніколи.

Тетяна Гаврилюк

Христианська газета Два береги №3 за 2018г. Як вибирати правильно

Формат файлу: PDF


Скачати газету українською мовою (4,1Mb)


Скачати газету російською мовою (990Kb)