Християнська газета Два береги


Архів

2015: 1, 2, 3.

2016: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

2017: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

2018: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

2019: 1, 2.Евтих - христианский досуг для детей и молодежи
Християнська газета "Два береги" №2 (23) за 2019г.
Пасхальний випуск

І знову весна. Після сивої зими сяє блакиттю небо. Природа струшує з себе останні залишки зимової сплячки. Знову Великдень! Вкотре вже люди у день цього свята вітають один одного словами: «Христос воскрес! Воістину воскрес!»

Дивовижно! За два тисячоліття ці чотири слова не втратили своєї значущості. Не стали звичними і буденними. Не втратили свого яскравого і святкового забарвлення. У чому ж полягає таємнича сила цих слів? Чому вони не перетворилися на релігійну формулу? Такий собі своєрідний пароль, за яким відрізняють своїх від чужих? Цікаво, чому ж?

Все дуже просто. Ми оточені депресіями, хворобами, трагедіями, атеїзмом і скептицизмом. І занурені в цю сферу. Під те, що бетонною плитою притискує наше життя. Душить його та не дає дихнути. А в підсумку: смерть, небуття? Картина, однак... І раптом! Немов прорив зеленої весняної трави крізь асфальт — Христос воскрес!

Нам потрібні ці слова. Вони підтримують життєвий імунітет — опір темній, негативній стороні земного існування. Вони зміцнюють віру в Євангеліє — «Оце ж воля Мого Отця, — щоб усякий, хто Сина бачить та вірує в Нього, мав вічне життя, — і того воскрешу Я останнього дня» (Євангелія від Івана, 6:40).

1983 рік. Добігав кінця термін мого проходження служби в лавах Радянської армії. На вулиці біля казарми зустрівся з командиром роти:

— Здравія желаю, товаришу капітане!

— Здравія желаю, товаришу рядовий. Як армійське життя? Все продовжуєш вірити?

— Так точно! Все так же вірю!

— У темне потойбічне життя? Час би міняти свої погляди. Ми ось будуємо світле майбутнє.

— Помиляєтеся, товаришу капітане. Це ви вірите в темне потойбічне, а я в світле майбутнє.

— Не зрозумів. Це чому ж?

— Та ж ви вірите, що після смерті кінець. Могила. Закопали, і на цьому крапка. Похмуро і нудно. А я ось вірю у світле майбутнє. Буду жити після смерті. Воскресну!

— І то правда, товаришу солдате...

А тепер про найголовніше. Як недостатньо їсти один раз на день, спати один раз на тиждень, так недостатньо раз на рік згадувати ці слова, вітаючи з Великоднем. З ними потрібно прожити життя. І з ними переступити поріг, що відокремлює тимчасове від вічного.

І не варто впадати у відчай, що дотепер так і не знайдений чудодійний «еліксир життя». Недоречно вважати, що немає гарантій на щасливе і безхмарне існування. Тобі і мені ще не раз доведеться зустрітися з болем. Однак питання світлого майбутнього вирішене на дуже високому рівні Христом. «...Я живу, і ви будете жити!» А це те, над чим довгі роки марно б'ються кращі представники людства.

Христос воскрес! Воістину воскрес!

Павло Кригін

Христианська газета Два береги №2 за 2019г. Пасхальний випуск

Формат файлу: PDF


Скачати газету українською мовою (5,35Mb)


Скачати газету російською мовою (5,46Mb)